Hoe zie jij het voor je?
In ’s-Hertogenbosch gebeurt al erg veel zoals het lief en leedstraatje, buurtambassadeurs of simpelweg een appgroep met de hele buurt met diverse onderwerpen zoals veiligheid en het delen/weggeven van spullen.
Zowel Bosschenaren als de gemeente wil het omkijken naar elkaar versterken. Farent , sociaal werk, duikt zoals gewoonlijk in de buurten om dit samen met de buurtbewoners op te zetten. Farent ondersteunt al diverse initiatieven op dit gebied door samen iets op te zetten, verbindingen te leggen en trainingen aan te bieden.
Wil jij meehelpen om van je buurt een plek te maken waar mensen elkaar een handje helpen? Of wil je andere inspireren met wat jouw buurt al doet? Neem dan contact op met Farent: voordebuurt@farent.nl
Lief en Leedstraat
De Lief en Leedstraat is een initiatief van Farent. In een Lief en Leedstraat besteden bewoners extra aandacht aan elkaar. De gangmakers beheren een Lief & Leedpotje, dat bedoeld is om een kleinigheidje te regelen bij belangrijke levensgebeurtenissen. Denk aan een bloemetje, een fruitmandje of een andere attentie voor iemand die dat verdient of goed kan gebruiken. Op deze manier dragen buren bij aan een hechte, zorgzame straat en houden ze een oogje op elkaar. Het doel is om warme, betrokken buurten te creëren, waar iedereen mee kan doen. De ‘Lief en Leedstraat’ is een project van Farent en momenteel doet een buurt in de Kruiskamp hieraan mee.
Begin 2025 gaat Farent hier actief mee aan de slag maar hoort nu al graag wat er speelt. De leefwereld van de buurtbewoner staat centraal en samen kijken we wat het beste werkt voor jouw buurt. Zo werken we samen aan een nog mooier ’s-Hertogenbosch.